Blog > Komentarze do wpisu
Miejska dżungla/ All the Wilderness
Obsada: Kodi Smit-McPhee, Virginia Madsen, Isabelle Fuhram, Evan Ross Gatunek: dramat Kraj produkcji: USA Rok produkcji: 2014 Czas trwania: 1h 25' Reżyser: Michael James Johnson
Witajcie, Czas na kolejny film. Tym razem jest to niezależny dramat "Miejska dżungla". Obraz Michaela Jamesa Johnsona przedstawia historię nastoletniego Jamesa, który próbuje dojść do siebie po śmierci ojca. Chłopak odtrąca swoją matkę (Virginia Madsen) i buntuje się przeciwko wszystkiemu. Jego ulubionym zajęciem jest zamykanie się we własnym pokoju, gdzie czyta i słucha muzyki. Podczas jednej z wizyt u psychoterapeuty James poznaje nowych znajomych, dzięki którym poznaje nocne życie swojego miasta. Dramat ten jest dość specyficzny i na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu. Akcja rozwija się powoli i nie jest zbyt wartka. Wręcz przeciwnie, sceny i dialogi dłużą się w nieskończoność, a fabuła wydaje się dość banalna. Dopiero przyglądając się głównemu bohaterowi możemy zauważyć, że film ma sporo do zaoferowania. Po pierwsze widzimy tutaj konflikt pokoleń. James i jego matka, chociaż poddani traumatycznemu przeżyciu, nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Każdy próbuje przetrwać ten trudny czas na swój sposób. Chłopak ucieka w swój świat zarówno od dorosłych jak i rówieśników. Otwiera się dopiero wtedy, kiedy znajdzie wspólny temat ze swoimi nowymi kolegami. Pomostem tym staje się muzyka. Z kolei matka Jamesa nie akceptuje zachowania syna i ucieka w alkohol. Chociaż sama nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, to jej syn widzi więcej, niż by chciała.
Z drugiej strony widzimy Jamesa w momencie dla niego bardzo istotnym. Oto wycofany introwertyk poznaje na raz kilku nowych znajomych. Chłopak przekracza swoje granice i otwiera się na nowości. Szybko jednak przekonuje się jak bardzo brutalna może się okazać tytułowa "miejska dżungla". "Miejska dżungla" porusza tematy, które są dość trudne do obioru. Twórcy używają muzyki, obrazu, a także licznych metafor, aby spowolnić fabułę i zmusić do myślenia. Nie jest to zabieg, który przynosi filmowi wielu fanów, ja jednak widzę w tych zabiegach mały plus, chociaż za mały, żebym mógł go ocenić wyżej.
Jeżeli obejrzałeś ten film, to zostaw swoją ocenę (w skali 1-10 lub pisemnie) w komentarzu!
poniedziałek, 07 maja 2018, basjanmontan
|
![]() |